НМТ – 2024: коли стартує реєстрація та як розподілять час роботи

Реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті стартує в березні й триватиме до початку квітня. Загалом, майбутні абітурієнти складатимуть 4 предмети, які розподілять на 2 блоки. Перерва між ними триватиме 20 хвилин.

Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вона зазначила, що конкретні дати реєстрації та проведення тестування УЦОЯО повідомить пізніше, адже поки графік ще не затвердили. Однак, за словами Вакуленко, цьогоріч цей процес відбуватиметься, скоріш за все, повністю онлайн.

Для цього майбутньому вступнику необхідно буде створити свій персональний кабінет, після чого туди можна буде внести особисті дані й обрати перелік дисциплін для тестування. Крім того, майбутнім абітурієнтам необхідно буде вказати населений пункт в Україні чи за кордоном, де вони зможуть пройти НМТ. Тетяна Вакуленко також порадила учасникам за межами України реєструватися якомога швидше, адже “кількість місць за кордоном буде, як завжди, обмеженою”.

Вносити зміни до даних в електронному кабінеті (місце, предмет на вибір) можна буде до кінця реєстрації.

За словами очільниці УЦОЯО, чотиригодинний тест складатиметься з двох блоків по 2 години, між якими буде 20-хвилинна перерва.

До першого блоку ввійдуть завдання з української мови та математики, а до другого – з історії України й предмета, який обере учасник:

  • української літератури (для філологічних спеціальностей);
  • іноземної мови;
  • біології;
  • фізики;
  • хімії;
  • або географії.

На виконання завдань до кожної дисципліни в учасників буде близько 60 хвилин. Проте всередині одного блоку час можна буде розподілити: наприклад, виконати українську мову за 45 хвилин, а математику – за 75. Однак повертатися до завдань першого етапу після перерви учасники не зможуть.

Інформація щодо вступних випробувань

на бакалаврські програми у 2024 році

 

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. В умовах війни НМТ — це найбільш оптимальний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників, незалежно від місця їхнього перебування.

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України. Це, безперечно, важливий державницький крок, адже глибоке розуміння історії свого народу, засноване на здатності критично аналізувати історичні події, установлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції й закономірності, є запорукою стійкості до історичних маніпуляцій і фейків, основою для формування національної свідомості та самоідентифікації.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це насправді може бути важко. Але кращого варіанта в нинішніх складних безпекових умовах немає. Адже тільки цей передбачає одноразовий прихід вступника до пункту тестування. А це, зокрема, дуже важить для тих, хто змушений буде їхати до якогось іншого населеного пункту для участі в НМТ. Безпека та рівні умови – наш пріоритет.

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

 

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. 

Графік проведення ЗНО (НМТ) у 2023 році 

Підтвердження участі в основній сесії НМТ передбачає два обов’язкових етапи:

  • з 20 травня до 7 червня 
  • з 21 червня до 7 липня 2022 року 

На першому етапі потенційний учасник НМТ має підтвердити своє бажання пройти тестування. Для цього з 20 травня до 7 червня 2022 року (включно) потрібно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ»: 

  • вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник панує перебувати в період основної сесії тестування (18 липня – 4 серпня 2022 року); 
  • зазначити свої прізвище та ім’я;
  • обчислити і правильно ввести результат у відповідну комірку, натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ».

 

Після цих дій на сторінці з’явиться інформаційне повідомлення, у якому буде зазначено, що учасник успішно пройшов перший етап  підтвердження свого бажання взяти участь у НМТ, а також йтиметься про обов’язковість другого етапу.

Ті випускники, які з 20 травня до 7 червня 2022 року НЕ ПІДТВЕРДЯТЬ своєї участі в НМТ, НЕ ЗМОЖУТЬ ВЗЯТИ УЧАСТІ В ОСНОВНІЙ СЕСІЇ ТЕСТУВАННЯ.

На другому етапі учасник має остаточно визначитися з вибором міста/країни. Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно буде вказати назву населеного пункту, у якому йому зручно буде пройти тестування.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити з вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. 

 

Зважте, важливо якнайуважніше поставитися до вибору населеного пункту, адже ця інформація дозволить нам продовжити роботу з формування мережі тимчасових екзаменаційних центрів. Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки затвердило перелік населених пунктів у відповідних регіонах, де нині безпекова ситуація дозволяє провести  національний мультипредметний тест (НМТ).  Попри складну безпекову ситуацію в Харківській області для підтримки випускників  Харківська ОВА погодила можливість створення тимчасових екзаменаційних центрів  для проведення основної сесії НМТ в окремих населених пунктах. Перелік країн і міст Європи, де зможуть пройти  НМТ учасники, які змушені були виїхати за межі нашої країни, буде невдозі оприлюднено.

На запит Міністерства освіти і науки України обласні військові адміністрації визначали перелік населених пунктів у відповідних регіонах, де безпекова ситуація дозволяє провести  національний мультипредметний тест (НМТ). Цей перелік з урахуванням актуальної інформації про райони проведення бойових дій і тимчасово окуповані території затверджено наказом МОН від 16.05.2022 № 445. 

Попередньо заплановано, що тестування проходитиме у 20 областях України та м. Києві. На жаль, наразі неможливо провести НМТ в АР Крим, Донецькій, Луганській, Харківській і Херсонській областях, місті Севастополь. Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування.

З міркувань безпеки ми не публікуємо назви населених пунктів, де відбудуться тестування. Однак учасники на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 07 червня включно матимуть змогу за допомогою спеціального сервісу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і для проходження тестування вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Важливо якнайуважніше поставитися до вибору населеного пункту, адже ця інформація дозволить нам продовжити роботу з формування мережі тимчасових екзаменаційних центрів. 

Зауважимо, що традиційно ЗНО відбувалося в багатьох  населених пунктах, однак наразі забезпечити таку доступність екзаменаційних центрів для проходження НМТ неможливо: потрібно враховувати безпекові загрози, технічні й логістичні можливості створення центрів комп’ютерних тестувань у кожному населеному пункті. Відтак просимо вступників, батьків та освітян із розумінням поставитися до того, що до екзаменаційних центрів потрібно буде діставатися. Ми переконані, що попри складну ситуацію абітурієнти обов’язково вступлять до омріяних закладів вищої освіти. 

Наголосимо також на тому, що безпековий стан у різних регіонах країни може змінюватися, тож у разі загострення ситуації в окремих містах і містечках  (актуальна інформація тут), буде здійснюватися коригування переліку населених пунктів, де проводитиметься НМТ.

 

Невдовзі Міністерство освіти і науки України затвердить перелік країн і міст Європи, де зможуть пройти  НМТ учасники, які змушені були виїхати за межі нашої країни. 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році

Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ.  Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково  на своїй Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно буде обрати назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. 

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

 

 

Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).

Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.

 

Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.

Історія України

Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. А саме такі теми: 

  • Україна в роки Першої світової війни;
  • Початок Української революції;
  • Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
  • Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
  • Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
  • Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
  • Україна в роки Другої світової війни;
  • Україна в перші повоєнні роки;
  • Україна в умовах десталінізації;
  • Україна в період загострення кризи радянської системи;
  • Відновлення незалежності України;
  • Становлення України як незалежної держави;
  • Творення нової України.

В УЦОЯО звертають увагу, що в тесті будуть завдання щодо історичного періоду’Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.”, тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України. 

Яка структура блоку НМТ з історії України?

Усього в тесті з історії України буде 20 завдань:

  • 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 “логічні пари”).

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?

Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів у ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.

Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.

Пізніше результат кожного блоку переведуть у шкалу 100200 балів. Для отримання результату за цією шкалоюдостатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Також у центрі оцінювання радять матеріали для підоготовки до тестування:

Математика

Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі Це випробування міститиме три блоки завдань:

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Невдовзі підготуємо такий матеріал про блок з історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ. Якщо ви ще не ознайомилися з матеріалами про тестування з української мови, перегляньте їх тут

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме

  • «Числа і вирази»;

  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;

  • «Функції»;

  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

  • «Планіметрія»;

  • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких

  • 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;

  • 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);

  • 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. 

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100200 балів. Для отримання результату за шкалою 100200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал. 

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут). 

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати

 

Українська мова

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови

  • з математики та 

  • з історії України

У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мовиЗверніть увагущо у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми: 

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;

  • «Лексикологія. Фразеологія»;

  • «Будова слова. Словотвір»;

  • «Морфологія»;

  • «Синтаксис»;

  • «Стилістика»;

  • «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;

  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»). 

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал. 

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати

  • тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;

  • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих роківПробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;

  • короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

  • інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

Інформація про особливості реєстрації для участі в пробному ЗНО-2022

 

У 2022 році кожному учасникові Пробного ЗНО буде надана можливість ознайомитися з процедурою проведення ЗНО на прикладі одного чи двох предметів, а також оцінити свої знання з усіх інших предметів ЗНО.

  1. Учасниками пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробного тестування, пробного ЗНО, ПЗНО) є особи, які надіслали електронну заяву для його проходження та здійснили оплату.

  2. Реєстрація учасників пробного ЗНО здійснюється Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі  ЛРЦОЯО) через мережу Internet.

  3. Реєстрація триватиме з 05 січня до 22 січня 2022 року.

  4. Для реєстрації особа, яка виявила бажання взяти участь у пробному ЗНО, повинна:

Через 5 робочих днів після здійснення оплати, зайти на свою інформаційну сторінку та пересвідчитись, що платіж зараховано (статус заяви зміниться на "оплачена", що є підтвердженням факту реєстрації).

  Пункти пробного ЗНО будуть створені, як правило, в обласних / районних центрах та / або в містах обласного значення.

Якщо в районі (місті) виявить бажання брати участь у пробному ЗНО менше ніж 31 особа, то учасникам цього району (міста) буде надано можливість проходити пробне ЗНО в іншому населеному пункті.

  Кожен зареєстрований учасник може скласти тести не більше, як із двох предметів за вибором згідно графіка:

19 березня 2022 року:

українська мова;

українська мова та література;

 

26 березня 2022 року:

історія України; 

• математика; 

• математика (завдання рівня стандарт); 

фізика; 

хімія; 

біологія; 

географія; 

англійська мова; 

німецька мова; 

французька; 

іспанська мова.

  Кожному зареєстрованому учасникові також буде надана можливість перевірити свій рівень знань з усіх інших предметів.

Щоб скористатись цією можливістю потрібно буде з 19 до 21 березня (українська мова і література, українська мова) та з 26 до 28 березня (інші предмети ЗНО) зайти на свою інформаційну сторінку учасника пробного ЗНО, завантажити зошит(и) та бланк(и), виконати завдання роботи, натиснути на кнопку "результат" і перенести свої відповіді до електронного(их) бланка(ів). Результат(и) у шкалі 100-200 будуть опубліковані на цьому ж сервісі після 25 березня (українська мова і література, українська мова) та 01 квітня (інші предмети ЗНО).

  Особи, які мають потребу створення для них особливих (спеціальних) умов проходження пробного ЗНО, повинні вказати про це під час реєстрації та підтвердити цю потребу скан-копією медичної довідки форми первинної облікової документації № 086-3/о.

  Факт надходження до ЛРЦОЯО електронної заяви на участь у пробному ЗНО є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення пробного тестування відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Пробне ЗНО-2022: як зареєструватися та взяти участь у тестуванні  

 

            Вартість участі в одному тестуванні на території Рівненської області становить 300 грн.

 

Взяти участь у пробному ЗНО фізично можливо щонайбільше із двох предметів:

  • 19 березня – українська мова або українська мова і література;
  • 26 березня – один із предметів на вибір: математика, історія України, хімія, фізика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська).

Окрім цього всім зареєстрованим учасникам \ учасницям буде надана можливість з усіх предметів ЗНО-2022:

  • завантажити тестові зошити;
  • пройти тестування вдома;
  • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу;
  • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Отже, у 2022 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного чи двох навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс)

 

Взявши участь у  пробному ЗНО, Ви зможете на прикладі одного предмета ознайомитись із:

  • процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
  • структурою та змістом тестового зошита;
  • порядком доступу до пункту тестування та робочого місця;
  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • навчитись ефективно розподіляти час.

 

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Основні питання щодо ЗНО – 2022

 

1. Терміни зовнішнього незалежного оцінювання ( далі – ЗНО)

v            Реєстрація з 01 лютого до 09 березня 2022 р.

v            Основна сесія з 23 травня до 17 червня 2022 р.

v            Додаткова сесія – 23 червня до 15 липня 2022 р

2. Учасники ЗНО зможуть обирати предмети з переліку : українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика рівня стандарт, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.

3. Кожен учасник ЗНО матиме змогу скласти тест із п’яти предметів безкоштовно.

4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох предметів:

1) з української мови;

2) з математики рівня стандарт

3) з іноземної мови або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття)

4) та четвертого предмета (із переліку предметів ЗНО) за вибором випускників та учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти та вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022 році зараховуватимуть як результати державної підсумкової атестації (ДПА).

5. Тестові матеріали для ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені мовами національних меншин.

6. Для участі в конкурсі на навчання у заклади вищої освіти України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО з 2019 по 2022 роки.

7. Абітурієнти матимуть право подати до п’яти заяв (на місця державного та регіонального замовлення) (п.1 р.VI  Умови прийому).

9. Розширено перелік спеціальностей для вступу в магістратуру, на які необхідно буде проходити єдине фахове вступне випробування (Умови прийому).

10.  Результати ЄВІ за 2020 - 2022 роки – дійсні.

 

  Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати наш сайт www.lv.testportal.gov.ua і скористатись матеріалами для підготовки до ЗНО: програми ЗНО, характеристики сертифікаційних робіт ЗНО 2022 року та пройти онлайнове тестування тощо.

 

Додаткова інформація:

www. testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;

www.lv.testportal.gov.ua. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

0322422660 - гаряча лінія Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

 

Інформація щодо тем загального форуму порталу «Освіта Рівненщини», які висвітлюють важливі питання підготовки до проведення ЗНО та моніторингових досліджень якості освіти в Рівненській області

 

Усі нормативно-правові документи, які регулюють діяльність із питань моніторингу якості освіти (моніторингових досліджень), організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на порталі «Освіта Рівненщини».

Враховуючи значні зміни, що стосуються організації та проведення ЗНО у 2022 році, значну кількість осіб, яка потребує оперативного донесення всієї інформації, коментарів, обміну думок, консультацій щодо умов, формату проведення ЗНО, традиційно на порталі «Освіта Рівненщини» у розділі «Загальний форум» з актуальних тем (ЗНО, ДПА, експертиза якості освіти, моніторинг якості освіти), доступ до яких мають не лише зареєстровані користувачі (вчителі, педагоги, адміністрація ЗО тощо), а й учні, їх батьки, широке коло громадськості, будуть функціонувати теми з важливих питань.

Отримувати інформацію можна за вказаним гіперпосиланням http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ або www.rivneosvita.org.ua, вибравши у розділі «Спілкування» підрозділ «Загальний форум», на якому розміщено 1тем, що стосуються питань ЗНО, (ДПА у формі ЗНО) та моніторингу якості освіти.

У темах ФОРУМУ відвідувачі можуть задавати запитання та оперативно отримувати на них відповіді. Окрім цього кожна тема має кнопку «Підписатися» (її бачать лише зареєстровані та авторизовані користувачі), якщо натиснути на цю кнопку, то Ви автоматично будете отримувати сповіщення про появу новин у даній темі. Форуми ведуть працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО.

ТЕМА № 1. Вступна кампанія до закладів вищої освіти України у 2022 році

У цій темі розміщується загальна інформація щодо вступної кампанії у 2022 році, умов прийому до вищих навчальних закладів (загальні), порядок рейтингового відбору абітурієнтів тощо.

Просимо звернути увагу, що у 2022 році абітурієнти під час реєстрації на ЗНО будуть встановлювати пріоритетність обраних ЗВО спеціальностей так, як це було у 2015 – 2021 роках.

Перелік вступних іспитів абітурієнт дізнається у приймальній комісії ЗВО, коли ознайомлюється із його Умовами прийому. 

ТЕМА № 2. Інструктивно-методичні наради, навчальні семінари, вебінари з питань підготовки до проведення ЗНО-2022 та моніторингових досліджень у 2021-2022 навчальному році, є актуальною для працівників органів управління освітою райдержадміністрацій, територіальних громад Рівненщини, закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, загальної середньої освіти, які відповідають за організацію та проведення процедур ЗНО, експертизи якості освіти та моніторингу якості освіти на місцях. Окрім того, що завжди надсилаємо на електронну пошту офіційного листа, будемо розміщувати повідомлення щодо проведення таких заходів на цьому форумі, прикріплюватиме необхідні інформаційно-методичні матеріали; повідомлення про заходи розміщуються на сайті.

Можна пропонувати теми для нарад, семінарів, лекцій, виступів, дискусій.

ТЕМА № 3. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2022 році

Пропонована тема буде висвітлювати всю необхідну інформацію щодо умов участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Пробне тестування дає учням можливість психологічно адаптуватись до процедури, а це суттєво спрощує участь в основній сесії. Просимо максимально сприяти учням 11-х класів, студентам у реєстрації на пробне тестування, пропонувати брати участь у процедурах пробного ЗНО можна й учням 10-х класів або й учням 9-х класів закладів ЗСО, наприклад, з української мови.

 ТЕМА № 4. Зовнішнє незалежне оцінювання у 2022 році: ДПА у формі ЗНО в закладах ЗСО, П(ПТ)О, фахової передвищої освіти Ця тема вміщує посилання на нормативно-правову базу Закони України, Постанови Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, департаменту освіти і науки Рівненської ОДА, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти про умови, терміни та формат проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році, державної підсумкової атестації (далі – ДПА) випускників 11-х класів, студентів закладів загальної середньої освіти, П(ПТ)О, фахової передвищої освіти у формі ЗНО.

ТЕМА № 5. Вступні випробування до магістратури за технологією ЗНО у 2022 році - ЄВІ та ЄФВВ

У цій темі буде вміщуватись актуальна інформація щодо проведення процедур вступних випробувань до магістратури за технологією ЗНО у 2022 році з іноземної мови – ЄВІ (єдиний вступний іспит) та ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування з права), що працюють в Україні з 2017 року.

ТЕМА № 6. Міжнародне моніторингове дослідження якості освіти PISA-2022: основний етап

У темі форуму подаються відомості про підготовку до проведення в України, зокрема в Рівненській області, міжнародного порівняльного моніторингового дослідження якості освіти; про участь України в основному етапі  дослідженні PISA-2022.

ТЕМА 7. PISA в центрі уваги. Результати міжнародного моніторингового дослідження. Україна

Пропонована тема містить інформацію про результати участі країн світу, зокрема й України, в основному етапі дослідження PISA-2018, аналітичні матеріали цікаві та приктичні, спонукають до роздумів не лише освітянську спільноту, а й широке суспільне коло.

ТЕМА № 8. Експертиза якості освіти: апробація тестових завдань для наповнення банку тестів Українського центру оцінювання якості освіти,

Тема форуму повідомлятиме про заходи, спрямовані на проведення апробації тестових завдань для наповнення банку тестових завдань УЦОЯО. Участь в апробації будуть брати ті заклади освіти, які будуть визначені наказами УОН РОДА.

ТЕМА № 9. Експертиза якості освіти: підготовка експертів  кандидатів у вчителі-екзаменатори з української мови та літератури

Пропонована тема буде актуальною для тих освітян, які виявляють бажання працювати в пункті перевірки вчителями-екзаменаторами, яких Львівський РЦОЯО, після проведення циклу навчань та сертифікації, залучає до перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт учасників ЗНО з української мови, української мови та літератури.

ТЕМА № 10. Експертиза якості освіти: підготовка експертів  вчителів-екзаменаторів з математики

Тема буде актуальною для тих освітян, які виявляють бажання працювати в пункті перевірки вчителями-екзаменаторами, яких Львівський РЦОЯО, після проведення циклу навчань та сертифікації, залучає до перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт учасників ЗНО з математики.

ТЕМА № 11. Експертиза якості освіти: підготовка експертів вчителів-екзаменаторів з англійської мови.

Ця тема буде актуальною для тих освітян, які виявляють бажання працювати в пункті перевірки вчителями-екзаменаторами, яких Львівський РЦОЯО, після проведення циклу навчань та сертифікації, залучає до перевірки відкритої частини сертифікаційних робіт учасників ЗНО з англійської мови.

ТЕМА № 12. ЗНО: українська література. Учням. Письменники, якими їх не вивчають у школі.

Пропонована тема містить повідомлення про життя, творчу діяльність українських письменників. Формат матеріалу дозволяє відкрити для себе письменника таким, яким його не вивчають у шкільному курсі з української літератури.

Окрім цього в тему включені повідомлення про те, де можна знайти екранізацію тих художніх творів, які є в програмі з української мови та літератури ЗНО у 2022 році.

ТЕМА № 13. ЗНО для іноземних студентів із мови навчання (із 2020 року). 

Ця тема буде цікавою для іноземних студентів, які у 2022 році завершують навчання на І курсі обраного закладу вищої освіти в Україні. У ній буде подаватись інформація про нормативно-правове-забезпечення процедур, умови, формат, терміни проведення тощо.

Досвід дистанційної роботи у 2021 році дозволив розширити можливості співпраці з особами, які в органах управління освітою райдержадміністрацій, територіальних громада, закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти відповідають за підготовку до проведення процедур зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти. Уважаємо за потрібне продовжити вказаним вище категоріям освітян продовжити онлайнове спілкування не лише з використанням тем загального форуму порталу «Освіта Рівненщини», а й програмного продукту Viber, оскільки він забезпечує оперативне інформування працівників освіти з актуальних питань за нашим напрямом роботи.